Otaku`s Place
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Otaku`s Place

Un loc pentru toti iubitorii de anime, manga, rpg, etc.!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cuvinte-cheie
Ultimele subiecte
» Numaratoarea...
Last garden EmptySam Apr 19, 2014 12:25 pm Scris de Ha Rin

» Din 10 in 10
Last garden EmptyVin Apr 04, 2014 5:18 am Scris de Ha Rin

» Camera lui Kimiko
Last garden EmptyVin Apr 04, 2014 5:17 am Scris de Ha Rin

» Rege si Regina
Last garden EmptyVin Apr 04, 2014 5:14 am Scris de Ha Rin

» cuvantul invers
Last garden EmptyMar Mar 11, 2014 6:50 am Scris de Ha Rin

» Fazan cu personaje din Anime
Last garden EmptyLun Mar 10, 2014 9:31 am Scris de Ha Rin

» Uita`te pe geam
Last garden EmptyDum Mar 09, 2014 9:07 am Scris de Yomi chan

» Jocul culorilor
Last garden EmptySam Mar 08, 2014 4:14 pm Scris de Yomi chan

» Da ceva userului de mai sus .
Last garden EmptySam Mar 08, 2014 4:09 pm Scris de Yomi chan

Chat
Mai 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Parteneri
forum gratuit




 

 Last garden

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
AnimeXgirl
Membrii
Membrii
AnimeXgirl


feminin Scorpion Mesaje : 38
Data de inscriere : 06/02/2013
Varsta : 25
Localizare : Wonder Land

Last garden Empty
MesajSubiect: Last garden   Last garden EmptyVin Feb 08, 2013 9:27 am

Sper sa va placa,voi compune pe moment Very Happy
Lectura placuta!



Last garden
~Confuzia incepe azi~

Era dimineata,razele soarelui patrundea usor,tiptil printre micile gauri din perdele,ele fiind mancate de molii.O briza usoara,incantatoare..defapt un parfum usor aromat care te inebunea venea direct dinspre usa,iar zgomotele de parca cineva muta mobila si sapa gropi pentru mormite se auzel de langa usa.Am deschis ochii,prima data nu am vrut dar zgomotul era asa de tare incat m-am speriat......
'Shhh'
Brusc a inceput sa bata vantul,nu a trecut mult ca soarele sa sturpat de nori si nu se mai ivea,vantul batea din ce in ce mai tare si imi soptea ''Fugi,fugi,fugi''.
Nu aveam ce face,facusem pe mine,patul era ud,ochii im zbucneau,imi iesea sange din unghi si dintro data am vazut un cap plutind prin camera.M-am panicat 'Ce sa fac.Doamneee ajutamaaa.Shinaa unde esti?''
Simteam ca ceva imi merge prin gat,am apelat la unghi,mi-am zgariat gatu,erau larve,moliile depuse oua in gatul meu.
'Wtf?' capul disparuse,eram pe moarte,dar nu ma durea....
...POC si obrazul mi s einrosise,si ustura ca naiba.
-Huh,ceeeee,Shina,ce faci traiesti esti aici,unde e sangele,unde e ploaie,vantul si cadavrul?
-C'ceee?Tomoki ce naiba indrugi acolo,hai din pat si la scoala cu tine.

Ea e Shina,prietena mea din copilarie.E putin mai temperamentala,rea,buna,frumoasa.are aprul portocaliu,mediu,ochi albastri,ii place sa scrie manga si nu stiu din ce motiv a ajuns idola scoli iar eu sunt urmarit de niste tipi bizari,in fine.

-Shina,iesi afaraaaa!!
-Dute mai,de ce? Esti in chilotei? Lovely
-Ieesii!!!!!
-Bine Crying or Very sad

Aum ca a plecat era timpul sa ma uit prin camera ''o fi fost doar un vis,am avut o viziune sau cumva inebunesc?''am cercetat pana si ultimul colt dar nimic,am ajuns al concluzia ca a fost un vis.M-am imbracat am mancat mancarea preparata de Shina ''Auchi,ce naiba? Shina iar a pus cioburi in oua,dar nu-i zic ca face urat'' Evil or Very Mad
-Tomoki,iti plac ouale?
-Daa,le adorrr!!
-Ma bucur!

Eu fiind sarcastic cu gura plina de sange. affraid

THE END of Vol. 1
To be continue!
Name fan fic:Last garden(ultima gradina)
Name vol 1:Confuzia incepe azi.


Ultima editare efectuata de catre AnimeXgirl in Sam Feb 09, 2013 3:18 am, editata de 1 ori
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 25
Localizare : Intr`un film horror

Last garden Empty
MesajSubiect: Re: Last garden   Last garden EmptyVin Feb 08, 2013 9:33 am

Omg, cata imaginatie ai :o E foarte tare, abia astept continuarea!
Sus In jos
AnimeXgirl
Membrii
Membrii
AnimeXgirl


feminin Scorpion Mesaje : 38
Data de inscriere : 06/02/2013
Varsta : 25
Localizare : Wonder Land

Last garden Empty
MesajSubiect: Re: Last garden   Last garden EmptyVin Feb 08, 2013 9:37 am

Mersi,o sa continui dar nu cred ca azi ca mai dureaza pana 'functioneste' capul meu Laughing)

[edit]


Last garden
Capitolul 2:~Sangele e acru~

Era noapte,speram sa nu mai am vise nebunesti precum cele urmate din acea zi.M-am intins in pat apoi am stat un pic pe ganduri ''gata'' mi-am spus.
Am stins televizorul sub pretextul ''draga,maine am scoala o sa ma culc devreme'' dar degeaba...
Am programat ceasul,m-am invelit si am inchis ochi incet incetisor pana totul era negru.Evident stiam ca acel negru apara cand inchizi pleoapele,dar era cam banal caci nu-mi puteam imagina nici macar un stop de lumina nici macar alta culoare,pur si simplu era ...negru.
De deschis ochi am incercat dar fara rost nu se mai dechideau erau lipiti cu super glue.
-Nuuuuuu!!
'huh,ce naiba a fost asta,Shina are probleme'
-Ajutooorrrr!!
'uh,haide odata,ploapelor dechideti-va''Pur si simplu nu se mai dechideau,nu stiam ce sa mai fac,vreeam sa plang ca eram nefolositor dupa ce am promis Shinei ca o voi proteja dupa ce parinti nostri au murit,dar..Nu,nu puteam renunta am continuat sa deschid ochii.

Tronsc!.Sunase ca si cum a cazut un cadavru,desi imi tot spuneam ''stai frate,visezi'' nu.chiar nu credeam ca visez dar trebuia sa fiu optimist de dragul de a nu fi moarta prietena mea din copilarie.Desi auzeam rasete de demoni,parca mi imaginam cu fetele lor rosi ca focul cu dinti lor plina de mazga vedre cu viermi,cu cornitele lor stranba si vulgare,cu staff-ul lor darapanat si piciorele lor slinoase,cu totul..care imi faceau si scarba si frica. Apoi,Pic,Pic,Pic se auzea cum picura ceva,si se tot auze ''ma,mai trange un pic sangele trebuie sa iasa'' imi era frica era neputincios,nu ma mai puteam misca ''ce sa fac?''.
-Knoglaf,violeazo ca e moarta,violeazo.
'Ceeee?',nu va atingeti de ea ,nu-i luati puritatea chiar daca e moarta'' cred ca eu nu ma mai auzeam ce gandeam,nu stiu cum la acel moment ma gandeam la puritatea ei si nu la faptul ca e moarta.Ma dus in culmea disperari,simteam cum inima mea e scoasa din pept si incepe cineva sa taie cate o bucatica din ea numarand:Ma iubeste,nu ma iubeste.
Brusc a aparut un fir de lumina,se apropia din ce in ce mai mult,
era...


To be continued!
Sus In jos
Versace
Membrii
Membrii
Versace


feminin Mesaje : 4
Data de inscriere : 11/02/2013

Last garden Empty
MesajSubiect: Re: Last garden   Last garden EmptyLun Feb 11, 2013 4:39 am

aaaaaa,nu-mi vine sa cred alinaaaa Last garden 372171646 Last garden 372171646 Last garden 372171646 Last garden 372171646.Sunt cel mai mare fan al tau de fan fiction atat cat si de desen.Te roggggggggggggggggggg da-mi si mie id-ul tau.Sunt cea mai fare fana de a te.te iubesccccccccccc!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Si tare noua ta poveste,s evede ca ai scriso in graba ,te rog fa continuoarea plzzz,si te rogggg daca vrei dami id tauuu,macar pe cel de fani Last garden 372171646 Wink Wink.
Sus In jos
AnimeXgirl
Membrii
Membrii
AnimeXgirl


feminin Scorpion Mesaje : 38
Data de inscriere : 06/02/2013
Varsta : 25
Localizare : Wonder Land

Last garden Empty
MesajSubiect: Re: Last garden   Last garden EmptyLun Feb 11, 2013 4:46 am

Uhm,multimesc <Very Happy> !
Da stiu,se observa atat de mult ca am scris in graba? Laughing [am sa rectific greselile]
Sii,mersi inca o data si da iti dau id meu ,dar pe privat.Si cu siguranta voi continua ficu Last garden 372171646
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 25
Localizare : Intr`un film horror

Last garden Empty
MesajSubiect: Re: Last garden   Last garden EmptyLun Feb 25, 2013 10:55 am

Caaaand pui continuarea? sunt plina de nerabdare Laughing, o mai calmez cu apa, dar nu va mai tine pt mult timp :-S
Sus In jos
AnimeXgirl
Membrii
Membrii
AnimeXgirl


feminin Scorpion Mesaje : 38
Data de inscriere : 06/02/2013
Varsta : 25
Localizare : Wonder Land

Last garden Empty
MesajSubiect: Re: Last garden   Last garden EmptyMier Feb 27, 2013 4:08 am

Last garden 1749486607 Stai linistita o pun astazi Razz am avut o mica problema[simulari de examen si multe teste pale ] Dar o sa pun azi continuarea,o sa dau edit cand pun.Te mai tin unpic in suspans Laughing
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 25
Localizare : Intr`un film horror

Last garden Empty
MesajSubiect: Re: Last garden   Last garden EmptyMier Feb 27, 2013 8:00 am

Aaargh! Sper sa o pui Laughing
Sus In jos
AnimeXgirl
Membrii
Membrii
AnimeXgirl


feminin Scorpion Mesaje : 38
Data de inscriere : 06/02/2013
Varsta : 25
Localizare : Wonder Land

Last garden Empty
MesajSubiect: Re: Last garden   Last garden EmptyMier Feb 27, 2013 12:12 pm

Capitolul 2 Partea a-2-a:~Sangele e acru~


Brusc a aparut un fir de lumina,se apropia din ce in ce mai mult
era...

Era un fulg dar nu,nu de zapada parea mai mult a fi un fulg de gaina,eh ce puteam gandi eu 'gaina' caci totul avea sens mi-a venit ideea vaga ca visam.Frica ca Shina sa pateasca ceva,demoni cum numai eu imi puteam imagina,si o pana de gaina semnificand lasitatea mea,mda clar visam.Nu am mai dat prioritate a tot ce se intampla si ce auzem si brus fulgul sa transformat untr-o zeitate.Buna bunacinilor o fata cu par blond,ochi albastri,buze rosi si ample,sani imensi Lovely ,piele fina,picioare subtiri si un 'fundulet al naibi de bun.Era imbracata intr-o roba alba legata la brau cu o curea galbena,avand pe cap o aurora,si aripi.Era clar,era un inger,si mi-a soptit 'Tomoki trezestete,nu mai te preface ca visezi'.
Atunci m-am panicat,iar intrasem in ace'a nebuneala.Brusc am observat ca nu se mai auzea nimic,am incercat sa deschid ochi si aleluia am putut.Camera era exact cum am lasat-o nimic schimbat,''sigur,am visat'' mi-am spus eu dar defapt nu stiam ca imediat dupa usa de la camera mea pe hol se afla un covor intins pe dusumea numai din culoare rosie,o substanta numita SANGE,glumesc nu e substanta e doar un sange.
M-am trezit din pat,m-am imbracat...
-Shina,poti sa vi pana aici?
Dar nu a raspuns nimeni.
-Shina,aloooo?
Si totusi din nou nimic.Asa ca m-am trezit din pat dar cum m-am apropiat de usa ceva a inceput sa duhneasca a mort ''MORT!,no way''am realizat ca nu am visat sau ca visul inca continua daca dupa usa se afla ceea ce eu credeam.
M-am intorsc cu spatele lipit de usa am numarat pana la 10 dar inainte sa fac asta am dat putin ochi peste cap,si am inceput sa ma ciupesc''Auci'' durea deci clar ''nu visez'' mi-am luat inima in dinti am dus mana usor cu ezitare spre clanta,am pus mana pe clanta,am mai inghitit putin un sec si am invartit clinta ''clok'' se auzi,am inceput sa trag de usa SCART,SCRTA, mai si scartia dupa toate emotiile mele apoi am aujuns sa deschid usa :o
-NU,NU,NUuuuuuu!!Ce c-c-cauta a-s-asssta aici?
...........

To be continued in Capitolul 2 partea a 3-a ~Sangele e acru~

Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 25
Localizare : Intr`un film horror

Last garden Empty
MesajSubiect: Re: Last garden   Last garden EmptyJoi Feb 28, 2013 10:50 am

Zici ca sunt ultimele tale clipe de viata Laughing (asa de mult de grabesti...sau doar mi se pare mie?)
Anyway, am asteptaat muuult continuarea Laughing , dar acum iar ma ti in suspans.. firar!
Sus In jos
AnimeXgirl
Membrii
Membrii
AnimeXgirl


feminin Scorpion Mesaje : 38
Data de inscriere : 06/02/2013
Varsta : 25
Localizare : Wonder Land

Last garden Empty
MesajSubiect: Re: Last garden   Last garden EmptySam Dec 14, 2013 7:08 am

Capitolul 2 part. a-3-a ~Sangele e acru~

-NU,NU,NUuuuuuu!!Ce c-c-cauta a-s-asssta aici?
...........

-N`Nu s`s`se poate e figurina mea preferată cu Kumeri-san,nuuuuuuu,e ruptă în bucaţiiii Sad
(Shina)-Tomoki,ce s`a întâmplat?Ai păţit ceva?
(T)-C`ce sa întâmplat cu figurina mea?
(S)-Cu păpuşa asta veche?Nu-şi aminteşti?
(T)-Ce sa-mi amintesc?....*ia stai,daca ma gandesc mai bine nu imi amintesc nimic din ce am facut ieri...sau alaltaieri...numi amintesc ce am facut nici ininte de culcare..*
(T)-Shina ma duc pana la magazin sa cumpar scoci.
(S)-De ce ..uh.*nu vreau sa plece*
(T)-Vin repede,trebuie sa repar figurina *si ,desigur sa-mi limprezesc gandurile,de ce nu`mi pot aminti nimica si de ce am acele vise constanta...brrr,de ce sa racit camera in halul asta? *
(S)-N`nu pleca!
(T) *Ce se intampla,Shina ma sperie....ghm,am inchitit in sec si..* -Shina ,mi`e foame,nu mai plec acum!!!
(S)-Okeeey,imediat fac de mancare ^^!!!
(T)-*Shina a revenit la normal......la masa o voi intreba ce sa intamplat ieri,pana atunci sa vad ce pot face cu saracuta mea de Kumeri-san......HM!?,E ceva scris pe piciorusul ei...AK48,hm ce o fi insemnand..gred ca e-*
(S)-Gata ,Tomokiii vino am facut preferatele tale,omletee,tadaaa!!!! ^^
(T)-Uraaaaa,nu am mai mancat de la decesul parintilor nostri asa ceva Smile ,Dar sti vreau sa te intreb ceva Shina,am gasit pe figurina-
(S)-Ce tot vorbesti.....parinti nostri traiesc...
(T)-Hm!? Traiesc?
(S)-Ce e cu tine azi?
(T) In legatura cu asta... *cred ca trebuie sa o intreba cum ce sa intamplat ieri.....si cum de traies cparintii nostri,ce se intampl asta nu e realitatea pe acare o cunosc- EXACT,o fi din nou un vis? sau o alta realitate?...nu,nu alte realitati vezi decat in Anime,ce idiot sunt...*
(T)-Shine imi poti spuune ce sa intamplat ieri?
(..) :-CIOC,CIOC,E cineva acasa? Ne puteti ajuta va rog,se intuneca si nu avem unde ne adaposti de ei,haideti ,,ajutatineee..
(T):-''EI''?
(S):Nu da atentie,Tomoki,mamanca in continuare
(T)-N`nu,deschide si ajutai *ce naiba se petrece,poate stiu ei ceva..si de ce Shina nu vrea sa-i ajute....ea e de obicei o fire binevoitoare..*
(S)-aghh...voi face....

To be continued in Capitolul 3 partea a 1 ~''EI''~
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 25
Localizare : Intr`un film horror

Last garden Empty
MesajSubiect: Re: Last garden   Last garden EmptySam Dec 14, 2013 7:14 am

Uu, nu ma asteptam sa fie doar o papusa. ~Ei~? Abia astept partea urmatoare Laughing.
Sus In jos
AnimeXgirl
Membrii
Membrii
AnimeXgirl


feminin Scorpion Mesaje : 38
Data de inscriere : 06/02/2013
Varsta : 25
Localizare : Wonder Land

Last garden Empty
MesajSubiect: Re: Last garden   Last garden EmptySam Dec 14, 2013 7:27 am

he he ,surprize,surprize Laughing) .maine s`ar putea sa pun urmatoarea parte RazzSmile))
Sus In jos
Continut sponsorizat





Last garden Empty
MesajSubiect: Re: Last garden   Last garden Empty

Sus In jos
 
Last garden
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Otaku`s Place :: Fan Zone :: Fan Fiction-
Mergi direct la: