Otaku`s Place

Un loc pentru toti iubitorii de anime, manga, rpg, etc.!

AcasaAcasa  PortalPortal  CalendarCalendar  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  
Cautare

Rezultate pe:

Rechercher Cautare avansata
Cuvinte-cheie
Ultimele subiecte
» Numaratoarea...
Sam Apr 19, 2014 12:25 pm Scris de Ha Rin

» Din 10 in 10
Vin Apr 04, 2014 5:18 am Scris de Ha Rin

» Camera lui Kimiko
Vin Apr 04, 2014 5:17 am Scris de Ha Rin

» Rege si Regina
Vin Apr 04, 2014 5:14 am Scris de Ha Rin

» cuvantul invers
Mar Mar 11, 2014 6:50 am Scris de Ha Rin

» Fazan cu personaje din Anime
Lun Mar 10, 2014 9:31 am Scris de Ha Rin

» Uita`te pe geam
Dum Mar 09, 2014 9:07 am Scris de Yomi chan

» Jocul culorilor
Sam Mar 08, 2014 4:14 pm Scris de Yomi chan

» Da ceva userului de mai sus .
Sam Mar 08, 2014 4:09 pm Scris de Yomi chan

Chat
August 2018
LunMarMierJoiVinSamDum
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
CalendarCalendar
Parteneri
forum gratuit

Distribuiţi | 

Bum, cainele

In jos 
AutorMesaj
Kloris

masculin Mesaje : 8
Data de inscriere : 21/02/2013
Localizare : Undeva...

MesajSubiect: Bum, cainele   Dum Feb 24, 2013 10:45 am

Bum
Episodul 1: scratch nu este cine stie ce poveste, dar sper sa va placa inceputul nu prea reusit...

Intr-o zi, ca toate zilele, de primavara, un copil, asa micut cum era,se intorcea de la scoala singur, pe jos, suparat fiindca parintii, neseriosi cum sunt ei in general, nu il lasau sa faca nimic singur.
Pe acel copil il chema Big(nume englez). Big a fost adoptat la 4 ani din Anglia si dus in Coreea de Sud de catre o familie coreeana... In fine, drumul spre casa era putin cam primejdios... adica o padure, un sat cu localnici nu prea incantatori si frumosi monkey ... si iara un fel de padure, doar ca aceasta era cu niste fiare, care, de obicei, stateau in intuneric...
Deeeci, cum intra in padure, totul era frumos... prea frumos... si primitor... asa de primitor ca si gasi o poenita, unde s-a asezat pe iarba si a inceput un somn lung si lin inconjurat de copacii bantuiti, o mogarleata mica neagra care se invartea in jurul lui bounce si ce-l va trezi mai tarziu...

Va urma... (mogarleata neagra)

Sper ca va placut, ca nu prea am o imaginatie bogata... voi continua cred ca cu un episod in fiecare zi... daca va place...
Sus In jos
Kloris

MesajSubiect: Bum, cainele   Lun Feb 25, 2013 8:49 am

Bum

Episodul 2: scratch mogarleata neagra...

Cum spuneam... sau scriam... in fine, mogarleata aia neagra, mica, l-a trezit pe Big, prin lins tongue.

Big, plin de noroi (explicatie: cainele era invelit in noroi cu cioacolata Very Happy ), trezit ca dupa o noapte intreaga de dormit, s-a speriat la inceput dar apoi a vazut in uratenia aia mica un animalut dragut si alb... fiiindca noroiul a inceput sa il manance pe catel si si-a scuturat toata mizeria de pe el pe baiat...

In orice caz... s-au imprietenit foarte repede... prima data baiatul a vrut sa-l goneasca, dar el l-a loat de maneca si l-a tras la un fel de cascada mica, naturala, foarte frumoasa, unde Big s-a spalat... apoi la Big i s-a facut mila de el si a vrut sa-l mangaie si cand si-a apropiat mana, cainele l-a muscat, iar baiatul a devenit deodata parca invincibil Smile ... a si smuls un copac, a dat cu el de toti ceilalti copaci... iar in final cainele a inceput sa maraie si a deveni iar Big de alta data...

Deeeci cam asta ar fi povestia descoperirii lui Bum, nume dat de copil a venit de la chestia: BUM!-> invincibil king (pracic HAM!, dar merge si asa)

Va urma... (satul)

Si va dati seama ca totul se intampla intr-o zi? Adica scoala-casa(vreo 4 episoade deja) Very Happy
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin

feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 19
Localizare : Intr`un film horror

MesajSubiect: Re: Bum, cainele   Lun Feb 25, 2013 10:52 am

Ciudata toata povestea Laughing dar bravo in orice caz.

Personaje Yokai
Nume si prenume : Sakakeshi Aiko / Karasu Enma / Zhao Ruki / Serafall Reya
Varsta : 17 / 18 / 7 / 19
Rasa : Pisica / Nu stiu exact / Rasa veche / D. mancator de timp
Sus In jos
AnimeXgirl
Membrii
Membrii

feminin Scorpion Mesaje : 38
Data de inscriere : 06/02/2013
Localizare : Wonder Land

MesajSubiect: Re: Bum, cainele   Mier Feb 27, 2013 4:41 am

Aham...pai sunt muuulte muulte greseli,o sa incerc sa spun cateva.

Episodul 1.
Pai nu inteleg ce atatea ,[virgule] puse,adica nu au rostul, eu am impresia ca nu sti cand sa pui o virgula ca daca ai face pauza la fiecare virgula la tine e ca si cum eu as spune ''azi am fost,la mama,Si,era,foarte frumoasa,o,jucarie'' sper ca ai inteles. Very Happy
Alta greseala ar fi punctele de suspensie [...] sunt exact lafel nu isi au rostul se pun numai cand ai omis ceva,adica mai urmeaza ceva dupa nu cand faci o pauza,adica lungesti.
si alt ceva ar fi:
1:Lungesti prea mult propozitiile adica pe bune acum nu te suapra dar din tot ce ai facut tu eu am vazut decat un sigunr punct[.] :o [in rest numai .......... si numai .......]
2.Cam ciudat pus epitetul ''copacii bantuiti,'' adica sincer pomi pot si bantuiti? Dar ei bine nu judec ca uneori si eu pot sa am o minte....
De tot hazul.

Episodul 2.

In general aceleasi greseli.
Dar si acestea: -''um spuneam... sau scriam... in fine'' in fan fiction niciodata nu te dai de gol ca scriai,un fan fiction e o poveste de multe ori narativa[cum ai facut tu] care cuprinde monolog literar,descrierea si desigur dialog.Nu o sinceritate.
-''Big, plin de noroi (explicatie: cainele era invelit in noroi cu cioacolata Very Happy )'' NU se dau explicati,adica spunem sincer tu ai vazut vreo data explicati intr-o carte inafara de vocabular?
-''In orice caz... s-au imprietenit foarte repede...'' acelas lucra,ce cauta formula in orice caz,enumeri ceva,sa inteleg?
-''Deeeci cam asta ar fi povestia descoperirii lui Bum, nume dat de copil a venit de la chestia: BUM!-> invincibil king (pracic HAM!, dar merge si asa)'' Nu exista cuvantul deeeci,e ca si cum eu as zice buuunnnnnnnnnnnnnnnaaaaaaa IN REALITATE,si apoi pai asta e explicatia titlului,asta ar fi trebuit sa ne dam seama noi din ce ai scris,si asta imi amintesti ca nu ai facut nimic ca sa para,ca sa apara aceasta explicatie in ce ai conpus.

Acum,Na am fost si eu prea dura,si imi cer scuze,nu e ca eu nu as avea asemenea greseli dar sper sa ti cont de el si sa fi mai atent
Iar POVESTEA E BELISIMO,e frumoasa imi place cel mai mult ca este originala.

P.S:scuze nu am analizat indeatent tot ce ai scris e posibil sa mai existe greseli,si scuze de greselile mele gramaticale dar am scris in graba Laughing.BAFTA IN CONTINUARE,IMI PLACE

Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Bum, cainele   Joi Feb 28, 2013 10:31 am

Comentati, atata timp cat nu va luati ~la bataie! Laughing

Personaje Yokai
Sus In jos
AnimeXgirl
Membrii
Membrii

feminin Scorpion Mesaje : 38
Data de inscriere : 06/02/2013
Localizare : Wonder Land

MesajSubiect: Re: Bum, cainele   Joi Feb 28, 2013 10:35 am

Nu ne luam la bataie =))) dadeam sfaturi.
Sincer,de parca eu as fi mai buna si mai am si tupeu =)))
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin

MesajSubiect: Re: Bum, cainele   Joi Feb 28, 2013 10:55 am

Pai tu ai imaginatie Laughing... el nu prea, dar merge si asa Laughing

Personaje Yokai
Sus In jos
Kloris

MesajSubiect: Re: Bum, cainele   Vin Mar 01, 2013 10:43 am

hmmm... mdaaa... Rolling Eyes
Ei bine, mersi AnimeXgirl pentru sfaturi Wink O sa corectez eu...
Very Happy Te respect, mi-ai deschis ochii seriooos Smile
Sus In jos
Continut sponsorizat

MesajSubiect: Re: Bum, cainele   

Sus In jos

Bum, cainele
Sus 
Pagina 1 din 1
 Subiecte similare
-
» Poveste fara sfarsit...

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum