Otaku`s Place
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Otaku`s Place

Un loc pentru toti iubitorii de anime, manga, rpg, etc.!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cuvinte-cheie
Ultimele subiecte
» Numaratoarea...
Ma prezint in fata ta... EmptySam Apr 19, 2014 12:25 pm Scris de Ha Rin

» Din 10 in 10
Ma prezint in fata ta... EmptyVin Apr 04, 2014 5:18 am Scris de Ha Rin

» Camera lui Kimiko
Ma prezint in fata ta... EmptyVin Apr 04, 2014 5:17 am Scris de Ha Rin

» Rege si Regina
Ma prezint in fata ta... EmptyVin Apr 04, 2014 5:14 am Scris de Ha Rin

» cuvantul invers
Ma prezint in fata ta... EmptyMar Mar 11, 2014 6:50 am Scris de Ha Rin

» Fazan cu personaje din Anime
Ma prezint in fata ta... EmptyLun Mar 10, 2014 9:31 am Scris de Ha Rin

» Uita`te pe geam
Ma prezint in fata ta... EmptyDum Mar 09, 2014 9:07 am Scris de Yomi chan

» Jocul culorilor
Ma prezint in fata ta... EmptySam Mar 08, 2014 4:14 pm Scris de Yomi chan

» Da ceva userului de mai sus .
Ma prezint in fata ta... EmptySam Mar 08, 2014 4:09 pm Scris de Yomi chan

Chat
Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Parteneri
forum gratuit




 

 Ma prezint in fata ta...

In jos 
2 participanți
Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul
AutorMesaj
B!a
VIP
VIP
B!a


feminin Capricorn Mesaje : 473
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Nu stiu sa spun cu exactitate...e un loc...cam...negru o.O

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyLun Sept 16, 2013 11:27 am

Era pauza,toti erau pe coridoare sau in salile de clasa.Nu peste mult timp incepe clopotelul sa sune,iar in clasa intra profesorul.Se uita domnul prin jur,si ii atrage atentia unui elev in privinta batailor,acela fiind cel mai agresiv din scoala.Dupa comentariile tipului,profesorul spune:
-Lasand laoparte tot ce spune acest...elev,cu greu numindu-se asa,aveti pe cineva nou.toti se holbau care printre ei,dar nu era nimeni.
-Nu va mai uitati prin jur,o sa intre imediat.Ei bine,ea este noua voastra colega,si,sper ca si prietena,Kuroni Mariko.iar in clasa intra o fata cu un par roscat si lung,iar ochii de un albastru cuceritor.
-Um...buna! ^///^
-Mariko,du-te si fa-te comoda undeva,avem destule banci libere.imi spune mie profesorul,iar eu ma duc intr-una din bancile de mai din spate,spre ghinion,batausul clasei obisnuia sa stea acolo in pauze.
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyMier Sept 18, 2013 8:53 am

Aiko: Si asa trecuse si ora, cam repede decat zilele trecute, iar eu ma ridic din banca mea, unde ca de obicei stateam singura si ma indrept spre Mariko, cu un zambet partial.
-Buna, sunt Aiko, incantata.
Imi intind mana.
Sus In jos
B!a
VIP
VIP
B!a


feminin Capricorn Mesaje : 473
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Nu stiu sa spun cu exactitate...e un loc...cam...negru o.O

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyMier Sept 18, 2013 9:53 am

Ma uit la ea,imi indrept capul spre geam si spun cu o fata cam...trista si in soapta:
-Yokai,ha?Ti se simte mirosul.Mariko,incantata.si ma intorc spre ea cu un zambet pe fata.
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyMier Sept 18, 2013 9:57 am

-Eh, banuiesc ca si tu esti la fel ca mine, gresesc?
Imi mut privirea intr-o parte, apoi iar la ea si ii zambesc satisfacuta.
Sus In jos
B!a
VIP
VIP
B!a


feminin Capricorn Mesaje : 473
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Nu stiu sa spun cu exactitate...e un loc...cam...negru o.O

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyMier Sept 18, 2013 10:11 am

Iep,dar suntem specii diferite...tu esti...nu stiu...mirosi a...animal.Eu sunt demon.Si,cam cine's ceilalti?Si am mai mirosit ceva...ceva ciudat...e aici,dar nu stiu cine sau ce e.
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyMier Sept 18, 2013 10:13 am

-Ceilalti? Nu stiu si sincer, nu-mi pasa. Nu ma integrez prea bine printre ei... Mai pe scurt, ma cam urasc majoritatea.
Sus In jos
B!a
VIP
VIP
B!a


feminin Capricorn Mesaje : 473
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Nu stiu sa spun cu exactitate...e un loc...cam...negru o.O

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyMier Sept 18, 2013 10:42 am

Intrebare....de ce?-___- Mie mi se pare ca esti destul de draguta.daaaar vine la banca la mine "tipu' dur".
T:Tipa' cea noua,e banca mea!
M:Imi pare rau,am sa ma dau imediat.Imi cer scuze...fraiere.Hai fa pasi de aici.
T:Uuuuu,ma bati sau ce?Misca pitic-o!
M:Cum?
T:PITICO!
M:Esti tare,imi vine sa te strang de gat!DISPARI MOLLY CU MOP IN CAP!!Ori in loc de mop ai paie?si incep sa rad,ma ridic la el,il trag aproape de mine tragandu-l de cravata si ii spun aproape de fata lui:
-Aici stau eu.Sunt noua in clasa.Nu cunosc pe nimeni.Vreau sa ma lasi in pace.Vreau liniste.Vreau prieteni.Nu vreau probleme si nu vreau sa te mai vad.Intelesam Molly?Sau o spun mai raspicat?
T:Cine te crezi tu sa imi faci asta?!
M:Mariko,Kuroni Mariko.si ii trag un picior in burta de il arunc peste cateva banci.
-ACU' AM DE VORBIT!!ASA CA DISPARI PANA NU DAI DE NAIBA!!!!INTELES MOLLY???!!!si ma asez in banc.
-Deci,Aiko,pe cine mai cunosti?si ii zambesc. Laughing 
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyJoi Sept 19, 2013 6:43 am

-Bine lucrat... Se ia si de mine cateodata, dar il pun rapid la punct. Pe cine mai cunosc? Pe sefa clasei, Aika, care si ea ma uraste bineinteles *rad si arat cu mana spre ea, care era intoarsa cu spatele*.
OOC: Aika fiind personajul celelialte admine o3o
Sus In jos
B!a
VIP
VIP
B!a


feminin Capricorn Mesaje : 473
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Nu stiu sa spun cu exactitate...e un loc...cam...negru o.O

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyJoi Sept 19, 2013 11:59 am

OOC:Stiuuu...am urmarit unele discutiii


Mariko:Pai...altcineva?Chiar asa,nimeni nu te suporta?Uhhh...ce-i cu lumea asta?Hai afara,e soare siiii...siiiii...nu are cine sa-mi faca turul -___-.Uh si aaammm...poate mai cunosc si eu lume...sau poate nu.
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyVin Sept 20, 2013 1:49 am

-Eu nu prea vreau sa ma inteleg cu unele persoane *zambesc*.
Ne ridicam amandoua, iesim din clasa, iar apoi ii fac turul scolii si la sfarsit ne oprim in parculetul din curtea academiei, pe o banca.
-Deci? Care e prima ta parere despre academie?
Sus In jos
B!a
VIP
VIP
B!a


feminin Capricorn Mesaje : 473
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Nu stiu sa spun cu exactitate...e un loc...cam...negru o.O

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyMier Oct 02, 2013 11:14 am

Sincer,fara actiune -__-.Hei,ce ai zice de putin actiune in lumea oamenilor,dar cu o creatura din lumea noastra,yokai?Ha?Mda,nu esti de acord,presimt asta,dar eu tot incerc.O sa iau ceva mai...inofensiv.Ah,stiu si ce!Se spune ca un unicorn e atat de bland,ca ar si fugi daca te-ar vedea.Si i-a ghiceste ce am in cap acum...SA ADUC DIN LUMEA YOKAI UN UNICORN!!imi pun mana la gura caci tipasem tare.
-Opa...hehe... si deschid un portal printr-o incantatie ciudata intr-o limba veche,dupa care se deschide un mic portal si din el,dintr-un intuneric si niste ceata sau ceva de genul de culoare neagra iese un unicorn frumos,cum nu era altul.
-Tadaaaaammm!!!Dar...de ce iese din intuneric? apoi unicornul imi zambeste O.O .
-Mda,se putea altfel?iar unicornul cel simpatic si frumos se transforma intr-un cal al iadului,cu coama si coada din flacari iar corpul ca din piatra amestecata cu lava,ce emana numai cenusa.Incepe sa necheze si fuge lasand in urma numai o dara de copite din flacari si asfalt gaurit.
-WAAAA!!!! C-cum?!Dar,era un unicorn!!!CE NE FACEM?!UN CAL AL IADULUI NU POATE FI UCIS,DECAT PRINS,DAR ARE MAGIE NEAGRA!!!!si apare directorul in spatele meu.
-E in spatele meu,nu-i asa?-___-" spun eu catre Aiko.
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyVin Oct 04, 2013 4:08 am

Privesc in spate si il salut discret pe director.
-Mda...Domnule director, sa stiti ca eu nu am nimic de`a face cu tot taraboiul asta.
Ii spun nepasatoare directorului.
Sus In jos
B!a
VIP
VIP
B!a


feminin Capricorn Mesaje : 473
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Nu stiu sa spun cu exactitate...e un loc...cam...negru o.O

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyVin Oct 04, 2013 10:19 am

Directorul se uita la mine,apoi la urmele lasate de cal si ma pune sa il prind,dar mai intai imi spune ca daca nu am sa il prind in 5 ore am sa fiu exmatriculata apoi intemnitata,din nou,pentru aproape dezvaluirea lumii yokai.
-Ok,ok!Gata,m-am prins,am sa mor,ok!Doamne,gura fratilor...scuze Aiko,trebuie sa plec,paa!si incep sa fug din ce in ce mai repede,si dau de cal,incepand sa-l alerg,pana dau intr-un baiat si cad.
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyVin Oct 04, 2013 10:53 am

O prind de mana si o ajut sa se ridice.
-Te ajut sa prinzi calul.
Sus In jos
B!a
VIP
VIP
B!a


feminin Capricorn Mesaje : 473
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Nu stiu sa spun cu exactitate...e un loc...cam...negru o.O

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptySam Oct 05, 2013 2:30 am

Uuuummm...arigato!Dar trebuie sa o fac singura.-___- Cred ca termin in vreo...3..4...ore,sau ma termina el pe mine.^^" si fug,vazand calul si sar pe el dar ma arde si cad jos.
-O bun,ma cam enervezi!!si incep iar sa-l alerg,dar ajunge pana la urma in oras.
-OH PE BUNE?!!DOAMNE,TU CU CINE TI?!


OOC:app,cine o prinsase de mana?
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptySam Oct 05, 2013 12:39 pm

Chiar daca Mariko o lua in fata, tot o ajungeam pana la urma.
-Incearca mai tare, nu e asa de greu sa il prinzi...

OOC: Aiko.
Sus In jos
B!a
VIP
VIP
B!a


feminin Capricorn Mesaje : 473
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Nu stiu sa spun cu exactitate...e un loc...cam...negru o.O

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyDum Oct 06, 2013 2:53 am

-NU DE FUGA IMI E MIE,CI DE FAPTUL CA NU AM CUM SA-L PRIND!!!!Sau....uh..idee!Loveste-ma cat poti tu de tare,sau macar,cat sa ma doara,cu orice fel de lovitura!!REPEDE!!!tip la ea sperand ca ideea mea sa mearga.
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyDum Oct 06, 2013 9:59 am

O ascult si o lovesc cu piciorul in abdomen.
Spoiler:
Sus In jos
B!a
VIP
VIP
B!a


feminin Capricorn Mesaje : 473
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Nu stiu sa spun cu exactitate...e un loc...cam...negru o.O

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyDum Oct 06, 2013 11:31 am

Cad jos,de unde ma aolesc nitel.
-Auci...bun,nu a reactionat inca...dar buna lovitura..fereasca Dumnezeu pe careva sa-l bati... spun dupa care ma ridic cam greu,oftand si sontoroaga cum eram,incep sa schiopatez pana imi iese calul in fata,si reuseste sa imi traga o copita de ma arunca intr-un zid si-l crap.Din acel zid,raman lipita de el parca moarta,nemaimiscand,pana cand ma ridic inconjurata de foc,iar eu,nu mai aratam la fel,ci aveam un par legru ca abanosul iar ochii rosii cu pupila ca de pisica.Acum,"eu" reactionasem.
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyLun Oct 07, 2013 9:15 am

Mmm, asta va fi interesant. Zambesc satisfacuta si privesc asteptand viitoarea actiune dintre Mariko si cal.
Sus In jos
B!a
VIP
VIP
B!a


feminin Capricorn Mesaje : 473
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Nu stiu sa spun cu exactitate...e un loc...cam...negru o.O

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyLun Oct 07, 2013 10:18 am

Ma uit urat si inspaimantator spre Aiko,dupa care ma uit spre cal,care isi i-a avant si intra in mine,dar nu reuseste sa ma atinga caci ii pun mana pe cap,ma ridic in sus si pic cu picioarele sirect pe el,iar stand eu in picioare,imi apare in mana o katana,pe care o infig in cal,iar acesta cade la pamant,desi nu murise.Se ridica mai apoi si iar se repede in mine,dar il tai pe jumatate,din el curgand numai lava.
-Uh.Hei tu,minge de blana,deschide un portal.Macar asta sa faci dupa ce ca te-am iertat pentru piciorul in stomac.Hai,misca!spun pe un ton serios spre Aiko,cu aceeasi privire urata.
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyMier Oct 09, 2013 3:30 am

-Bine. Dar o sa regreti tu mai tarziu pentru cum mi`ai vorbit acum *imi ling buzele, intind o mana si deschid portalul*.
Sus In jos
B!a
VIP
VIP
B!a


feminin Capricorn Mesaje : 473
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Nu stiu sa spun cu exactitate...e un loc...cam...negru o.O

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyMier Oct 09, 2013 12:04 pm

-Da sigur scumpete.si arunc cu un picior calul iadului inapoi in lumea Yokai.Ma uit la Aiko si ma duc la ea.
-Sti scumpete,Mariko te-a iertat de picior,caci a vrut sa ma trezeasca pe mine,dar eu nu sunt ca ea,nici macar nu avem acelasi nume,eu sunt Setsura,iar ea e bleaga de Mariko.Asa ca inainte sa dai in ea cand iti cere dobitoaca,mai intai gandestete la ce-ti voi spune acum: daca ma mai atingi o singura data,iti mut picioarele de dupa gat,si te invat cum sa faci yoga.Credema,stilul meu de yoga e distractiv.spun cu un zambet usor pe fata,apoi inchid ochii,iar parul mi se face roscat iar ochii albastrii,eram iar Mariko.
-Bun,unde e calul?Stai,nu-mi spune...Setsura,nop?
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyJoi Oct 10, 2013 5:09 am

-Da, pacat ca a disparut asa de repede, eram pe cale de a`i muta toate membrele de la loc.
Sus In jos
B!a
VIP
VIP
B!a


feminin Capricorn Mesaje : 473
Data de inscriere : 16/09/2013
Varsta : 24
Localizare : Nu stiu sa spun cu exactitate...e un loc...cam...negru o.O

Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... EmptyJoi Oct 10, 2013 11:12 am

-Macar a avut efect,imi lua vreo cateva ore sa fac eu calul sa se opreasca...imi pare rau pentru Setsura,e cealalta latura a mea,si nu e tocmai...um...prietenoasa,daca o pot spune asa.Daca te-a deranjat cu ceva,si sunt ferm convinsa ca a facut asta,imi pare rau,sincer rau.
Sus In jos
Continut sponsorizat





Ma prezint in fata ta... Empty
MesajSubiect: Re: Ma prezint in fata ta...   Ma prezint in fata ta... Empty

Sus In jos
 
Ma prezint in fata ta...
Sus 
Pagina 1 din 8Mergi la pagina : 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Urmatorul

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Otaku`s Place :: RPG Zone :: RPG Yokai :: Academia Heyan :: Salile de clasa-
Mergi direct la: