Otaku`s Place
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Otaku`s Place

Un loc pentru toti iubitorii de anime, manga, rpg, etc.!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cuvinte-cheie
Ultimele subiecte
» Numaratoarea...
One life , two souls EmptySam Apr 19, 2014 12:25 pm Scris de Ha Rin

» Din 10 in 10
One life , two souls EmptyVin Apr 04, 2014 5:18 am Scris de Ha Rin

» Camera lui Kimiko
One life , two souls EmptyVin Apr 04, 2014 5:17 am Scris de Ha Rin

» Rege si Regina
One life , two souls EmptyVin Apr 04, 2014 5:14 am Scris de Ha Rin

» cuvantul invers
One life , two souls EmptyMar Mar 11, 2014 6:50 am Scris de Ha Rin

» Fazan cu personaje din Anime
One life , two souls EmptyLun Mar 10, 2014 9:31 am Scris de Ha Rin

» Uita`te pe geam
One life , two souls EmptyDum Mar 09, 2014 9:07 am Scris de Yomi chan

» Jocul culorilor
One life , two souls EmptySam Mar 08, 2014 4:14 pm Scris de Yomi chan

» Da ceva userului de mai sus .
One life , two souls EmptySam Mar 08, 2014 4:09 pm Scris de Yomi chan

Chat
Aprilie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     
CalendarCalendar
Parteneri
forum gratuit




 

 One life , two souls

In jos 
AutorMesaj
Casydy
Jucatori RPG
Jucatori RPG
Casydy


feminin Balanta Mesaje : 82
Data de inscriere : 01/07/2013
Varsta : 29
Localizare : In lumea vrajitoarelor si a vampirilor

One life , two souls Empty
MesajSubiect: One life , two souls   One life , two souls EmptyMier Iul 03, 2013 3:42 am

 
Sakura Pov :

 

Ploaie! Asta era tot ce puteam vedea in fata ochilor mei . Cerul icnepuse sa planga cu lacrimi sarate si amare , acesta varsa lacrimi sarate asa cum am  facut si eu in urma cu doi ani .

Am plans doi ani in continuu din cauza unui nemernic , dar acuma sa revenim . Ma trezesc din visare , ma  ridic din pat si eau drumul bai pentru ami face un dus de dimineata . Era dimineata , dar puteti sa va dati si voi seama ca si dimineata ploua.

Oricum dupa ce termin de facut baie ma spal pe fata , pe dinti , imi pieptan parul lung de de culoarea florilor de ciresi primavara cand acestia infloresc .

Ies din baie si ma duc la  dulapul meu , bine nu eram in pielea goala cum va ganditi , aveam desigur pe mine un prospop alb , pufos.

Deschid usile de la dulap si imi eau de acolo o fusta neagra , un maieu negru si desigur lenjerie intima de culoarea nopti.

Ma imbrac cu ce mi-am ales si ma duc in partea stanga a dulapului si imi aleg o pereche de  cisme negre cu toc gros si mi le pun in picioare. Ma duc la oglinda si  imi privesc reflexia in oglinda .

In fata mea statea o fata in varsta de 17 ani , cu parul roz lung , ochii verzi ca doua smaralde recent  slefuite de un bijutier.

Imi eau  ochi de la reflexie si am duc al noptiera  de langa pat si eau de pe ea bandana cu semnul satului  unde sunt , adica Frunza sau mai precis Konoha.  , care avea aceeas culoare ca hainele pe care le purtam eu .

Trag aer in piept si dupa ma indrept spre usa de la camera si ies cu zambetul pe buze.

Eram gata asa ca am intreb daca si , surioara mea mai mica , Kamelia , sau cum  o alintam noi , adica familia  mea , Kami sau Kitty. Ce pot sa vad zic despre ea , as putea sa va zic doar ca e geamana mea dar nu mai ca e mai timida.

In trecut si eu eram la fel ca ea , dar dupa plecarea lui nu mai eram aceas eu , nu mai zambeam de loc , plangeam intr-una si tineam in mana poza cu fosta echipa sapte.

Acum sa revenim in prezent si sa uitam trecutul , ajung in sfarsit la camera ei , bat incet la usa , dar nu aud nimic asa ca intru ne anuntata in camera  ei si ma uit dupa ea si o vad in fata oglinzi imbracata in acelasi haine ca ale mele , dar nu aveau aceleasi culori , avea nuante mai deschide , mai precis alb , rosu , visiniu .

-Esti gata. Kamelia? O intreb pe rozalia . Cand imi aude  vocea se intoarce cu fata la mine si imi zambeste , dar vad ca ma  masoara  din cap pana in picioare si cand vede cu ce sunt imbracata stramba din nas. Mda stiam ca nu era de acord sa ma imbrac in negru .

- Eu , da. Tu . nu! Spune aceasta in timp ce is pune mainile in san si incepe sa uite urat la mine. Sta putin asa si dupa ma trage  de mana si am tranteste in pat si dupa incepe sa cotrobaie prin dulapul ei .

Norocul nostru era ca avem aceleas marimi la haine si incaltaminte, se  mai uita nitel prin sifonierul ei si dupa mult timp scoate o rochie rosie ca focul praospat aprins si mi-o arunca in fata . Bine ca rochiar era de vara si puteam sa port peste ea o jacheta de blugi ceva , cred.

Ma imbrac cu ea si vad ca era fara bretele si era larga . Ma uit la Kami si vad ca zambeste fericita si dupa imi imaneaza niste sandale rosi cu toc inalt si dupa ii eau in picioare in locul cismelor pe care le purtamd e zi cu zi . Mai s euita prin dulap si dupa scoate chair o jacheta de blugi mica si eu o eau si mi-o pun pe mine si dupa imi inmaneaza alta bandana dar era de aceas culoare ca rochia.

Dupa ce terminam ce mai avem de facut plecam din casa si mergem direct spre biroul lui Tsunade , adica maestra mea , cea care am antrenat . Ajungem repede si batem la usa . Deschid usa si cand vad cine era inauntru raman uimita .

Pe scaunul de langa biroul lui Tsuande era........
Sus In jos
 
One life , two souls
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Otaku`s Place :: Fan Zone :: Fan Fiction-
Mergi direct la: