Otaku`s Place
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.

Otaku`s Place

Un loc pentru toti iubitorii de anime, manga, rpg, etc.!
 
AcasaAcasa  PortalPortal  Ultimele imaginiUltimele imagini  CăutareCăutare  ÎnregistrareÎnregistrare  ConectareConectare  
Căutare
 
 

Rezultate pe:
 
Rechercher Cautare avansata
Cuvinte-cheie
Ultimele subiecte
» Numaratoarea...
Viata nu e roz [ +18] EmptySam Apr 19, 2014 12:25 pm Scris de Ha Rin

» Din 10 in 10
Viata nu e roz [ +18] EmptyVin Apr 04, 2014 5:18 am Scris de Ha Rin

» Camera lui Kimiko
Viata nu e roz [ +18] EmptyVin Apr 04, 2014 5:17 am Scris de Ha Rin

» Rege si Regina
Viata nu e roz [ +18] EmptyVin Apr 04, 2014 5:14 am Scris de Ha Rin

» cuvantul invers
Viata nu e roz [ +18] EmptyMar Mar 11, 2014 6:50 am Scris de Ha Rin

» Fazan cu personaje din Anime
Viata nu e roz [ +18] EmptyLun Mar 10, 2014 9:31 am Scris de Ha Rin

» Uita`te pe geam
Viata nu e roz [ +18] EmptyDum Mar 09, 2014 9:07 am Scris de Yomi chan

» Jocul culorilor
Viata nu e roz [ +18] EmptySam Mar 08, 2014 4:14 pm Scris de Yomi chan

» Da ceva userului de mai sus .
Viata nu e roz [ +18] EmptySam Mar 08, 2014 4:09 pm Scris de Yomi chan

Chat
Martie 2024
LunMarMierJoiVinSamDum
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
CalendarCalendar
Parteneri
forum gratuit




 

 Viata nu e roz [ +18]

In jos 
2 participanți
AutorMesaj
Casydy
Jucatori RPG
Jucatori RPG
Casydy


feminin Balanta Mesaje : 82
Data de inscriere : 01/07/2013
Varsta : 29
Localizare : In lumea vrajitoarelor si a vampirilor

Viata nu e roz [ +18] Empty
MesajSubiect: Viata nu e roz [ +18]   Viata nu e roz [ +18] EmptyMier Iul 03, 2013 3:37 am

Episodul 1
 
Elvira Pov :
 
Mici petale de ghiocei zbor in bataia vantului. soarele zambeste orbitor ca un rege al tuturor. Razele de soare isi fac simtita prezenta si in camera mea.Pomi imbobociti par a reinvia. Cobor in bucataria casei unde se simte un miros dulce amar de la prajitura care abia , o scoasa din cuptor , Ana , ea fiind singura care gatea in aceasta casa.Dar ceilati fiind pusi la masa la discuti.
Ana cand m-a vede pe fata ei a aparut zambetl prin care intelegeam ca sunt iubita ca o sora si ca aceasta este familia mea naturala.
daca v-ati intrebat cine sunt si cine va comunica?
Atunci a sosit timpul sa imi arat identitatea :
Numele meu este Elvira Maria Sterling , am 17 ani , am parul rosu precum focul , ocvhi ca un rubin abia descoperit . Mai am impreuna cu mine in aceasta casa cativa prieteni foarte aprpriati care i-am cunoscut la orfelinatul din care provin , acestia mi-au devenit in timp ca o familie . Cand am intrat in bucatarie le-am auzit discutand un subiect aprinsd , mai precis acomodarea noastra in aceasta tara , si noul nostru liceu .
Imi plimb picioarele spre masa si ma asez la masa, iar Ana imi pune in fata o gfarfurie cu mancare.
Satu si ma uit la Ana , pare a fi ingriorata pentru nelinistea mea . Prima zi de liceu se aproprie cu pasi grabiti. Incepem discutia:
- Elvira ce se intmapla cu tine , esti ingrijorata?
- Ma tot gandesc ca mai este o zi si incepem primul nostru an de liceu .
- Asta te nelinisteste pe tine? Nu-ti face griji ne vom descurca daca suntem toti impreuna.
Nici bien nu termn propozitia ca ma trezesc in bratele Anei . Ii raspund la imbratisare cu aceeasi dragoste care mi-o poarta si ea
Astazi ne gandeam sa mergem sa vedem drumul pe care vom merge spre socaala.
dupa ce termina de mancat micul dejun mergem sus pentru a ne pregati de drum.
Eu ajung ultima in camera dar cand ajung la usa camerei mele nu apuc s-a deschid deoarece aud un strigat din capul holului era Ana . Se speriase de un soricel pe care il vazuze alergand prin dulapiorul; ei de haine .
Euy vazand toate acestea il chem pe Seth care ereuseste sa prinda soricelul. Ana mia spus ca are putina nevoie de parerea mea pentru ca nu stie cu ce sa se imbrace .
Eu ii arat niiste pantaloni de blugi albastri stramti si o bluza neagra mulata iar incaltaminte sunt niste ciszulite albe cu blanita.
Dupa aceia ma duc sa ma imbrac si eu . Imi iau pantaloni de piele mulati pe corp si o bluza mulata pe corp si decoltata din piele un colier negru , o geaca de piele , o esarfa neagra cismulite de piele neagra cu toc .Dar nu am ajuns la machiaj. Ma dau cu putintus , rimel , creion de ochi si un glos stralucitor pe buze . imi indrept parul si il las pe spate vazandu-se rosu ca pocul .
cobor jos so o gasesc pe Maira imbracata in blugi negri cu multe taieturi un pluovar cu un craniu alb , cercei neghri , un lant argintiu , care atrna la pantaloni , un mic lantisor auri care il asvea la gat. si tenesi negri cu puncte albe .
Langa ea mai eraui si Sam si Seth imbracat intr-un tricou alb si paltanoi negri , iar Sam in tricou negru si paltaloni albastri si in picioare purtau amandoi tenesi , albi .
Imipreuna o asteptam pe Ana care intarzia sa apara . Acum coboara si ea , iar apoi mergem spre usa si iesim din casa .
 

 


 
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Viata nu e roz [ +18] Empty
MesajSubiect: Re: Viata nu e roz [ +18]   Viata nu e roz [ +18] EmptyJoi Iul 04, 2013 4:50 am

Continuareaa Viata nu e roz [ +18] 1440328685 
Sus In jos
Casydy
Jucatori RPG
Jucatori RPG
Casydy


feminin Balanta Mesaje : 82
Data de inscriere : 01/07/2013
Varsta : 29
Localizare : In lumea vrajitoarelor si a vampirilor

Viata nu e roz [ +18] Empty
MesajSubiect: Re: Viata nu e roz [ +18]   Viata nu e roz [ +18] EmptyVin Iul 05, 2013 3:37 am

Episodul 2

Nu stiu unde ma duc acestia .Eu doar stateam in spatele lor si ii urmama in tacere.
Nu stima ce era cu mine  nu eram in  toane bune .
poate asa te simti  cand erai un strain intr-o  alta tara , intr-un alt loc .
Ma trezesc  din  gandurile mele cand o vad pe bruneta cum se  intoarce cu fata la mine si care se si opreste in drum si se uita la mine .
Dupa ce ajung si eu la ea  placema amandoua .
Imi ridic capul spre soare si sunt orbita  din cauza bai care am primit-o de la el .
Ma opresc cadn dau cu capul  de care m-am lovit nu era altul decat , Sam .
Acesta se opreste , deoarece era trecerea de pieton .
Dau din cap sa-mi  revin  iar zambit isi face din nou aparitia .
Ma uit prin imprejur si vad ca nu mai avem mult si vom ajunge la liceul unde vom invata .
Azi ne prezentam la liceu sa ne ducem fisele matricole , de la liceul precedent , din Japonia
La aceast ainstitutie , unde ne inscriem  acum este unul de muzica .
In capitalal nipona am fost la la un liceu normal .
Ajungem in sfrsit  si noi intram in curtea scoli dupa care la secretariat sid e acolo la directorat .
Aceasta ne primeste pe rand  in biroul acesteia .
Primi sunt Seth si Ana Maria , Maria si Sam , ultima sunt eu .
Directorea m-a pus sa cant o melodie .
Deoarece era sezonul  colindelor , am hotarat sa cant  unul .
Termin de cantat , iar ea se uita  la mine zambindu-mi .
Ies din  birou si m-a indrept spre ceilati . Ne asezam pe canapeaua din hol si asteptam sa vedem careeste rezultatul  .
De o data de pe usa din dreapta,  apare  secretara care vine grabita spre noi .
Ne ridicam  la venirea ei si ea ne  aduce raspunsurile .
- Primii care au fost  fost acceptati au fost fratii Romero , iar urmatori  acceptati sunt in ordinea urmatore . Elvira Maria Sterling , Maria  si Sam .
Ne-am  bucurat nespus de mult deorece suntem in aceeasi calsa .
O clasa care este imbinata cu mai multe  tipuri  de talente .
Spunandu-ne ca putem incepe cursurile chear de acuma .
Noi fiind bucurosi ne-am dus grabiti catre calsa , unde ne asteapta o doamna draguta  care ne dadu-se voie sa intram chear daca se sunase  si venise-m dupa ea .
Ne prezeinta frumos  clasei ca fiind noii elevi .
Acuma urmand aranjarea nostra in banci , care erau de cate trei persoane .
In ultima banca de pe treapta de sus a calsei  unde  ma pus cu Ana si Maria  , iar in fata nostra statea Seth si Sam  si icna un baiat  pe care nu-l cunosteam .
Dupa ce ne aseaza ne  face semn sa trecem in fata clasei  si ne prezentam . Prima care se prezinta e Maria .
-Buna , numele meu este Maria .Am saptisprezece ani  si imi place foarte mult sa cant si sa dansez .
- Buna  . Numele meu este Ana Maria  Romero , am spatisprezece ani  si imi place sa dansez .
- Salut , numele meu este Seth Romero si sunt fratele mai mare a Anei , am optisprezece ani M-am insris la acest liceu datorita surori mele .
-Salut , numele meu este Sam si am saptispreece ani , imi palce sa danse si nu stau rau nici cu vocea .
Dupa ce sau prezentat Ana Maria , Maria , Seth si Sam , a venit  randul  meu sa le spusn sic eva despre mine . Ies in fata  si incep .
- Buna  , numele meu este Elvira Maria Sterling si am optisprezece ani , imi place sa dansez si sa cant .Cum ati observat  si voi  unui dintre noi  au doar numele  mici. Noi am cresc la acelasi orfelinat .Acolo ne-am cunoscut si ne-am impiretenit .
Acesta ne ureaza bun venit si ne spune ca poftim in bancile nostre.
Ne asezam  la locul nostru si dupa care incepe lectia .
Ne scoatem   caietele si incepem sa notam niste cuvinte pe care le rosteste acesta.
Dupa ce mai scriem ceva aceasta   ne-a pus sa  fredonam un cantec pe care il stim noi .
Prima pe care a ascultato a fost  o fata cu parul blond si ochii albastri , care poti sa spui ca e chair ruda cu blonda de langa mine .Acesta statea in banca cu  doua fete .
Un dintre ele  avea parul rosu  si ochii la fel, iar cea de a douaa este bruneta .
Aceasta canta o piesa forte frumosa dupa parerea mea .
Doamna profesora a pus-o si pe Maria sa cante ceva .
Ea a cantat  o melodie pe care o adora
Dupa ea ma pus pe mine .Eu am ales o melodie mai de sarbatori . Care se pare ca ia placut chair forte mult .
Sus In jos
Ha Rin
Admin
Admin
Ha Rin


feminin Taur Mesaje : 1314
Data de inscriere : 02/11/2012
Varsta : 24
Localizare : Intr`un film horror

Viata nu e roz [ +18] Empty
MesajSubiect: Re: Viata nu e roz [ +18]   Viata nu e roz [ +18] EmptyLun Iul 29, 2013 2:23 pm

Con-ti-nua-re! Con-ti-nua-re! Laughing
Sus In jos
Continut sponsorizat





Viata nu e roz [ +18] Empty
MesajSubiect: Re: Viata nu e roz [ +18]   Viata nu e roz [ +18] Empty

Sus In jos
 
Viata nu e roz [ +18]
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Otaku`s Place :: Fan Zone :: Fan Fiction-
Mergi direct la: